A másológépek sajátosságai
A nyomtatók, plotterek és szkennerek megléte egy irodában manapság elengedhetetlen – de hol maradnak az „alapfelszereltségből” a már jól ismert másológépek? Hosszabb élettartamú, terhelhetőbb és gazdaságosabb berendezéseket még nem hordott hátán a Föld!
Szüntelen munkára tervezve
Az asztali és kompakt másológépeken túl a gyártók nagy hatásfokkal dolgozó, állványos modelleket is kínálnak. Utóbbiaknál a másolás folyamata USB-n keresztül és hálózatról is elindítható, de manuális használatra is lehetőség van. Azonnali kopírozást továbbá közvetlenül e-mail rendszerből és pendrive-ról indíthatunk, kihasználva az egyedi felhasználói azonosítás nyújtotta előnyöket. Az egyénfelismerés rendeltetése, hogy zökkenőmentes sokszorosítást biztosítson egy időben történő használat esetén, illetve akkor, ha eltérő formátumú (pdf, jpg) fájlok kerülnek másolásra.
Egyszerű kezelhetőség, gyors ügyvitel
Képalkotási folyamataik azonosak a lézernyomtatókéval: fekete és színes szkennelésre-nyomtatásra egyaránt képesek, legtöbbjük támogatja az úgynevezett duplex (kétoldalas) másolatkészítést is. A duplex fő előnye a mechanikus lapforgatás mellett a környezettudatosság. Üdvös továbbá, hogy a lapméretet szükség szerint, a dokumentumok fájlformátumát is figyelembe véve változtathatjuk (pl. A3, A6). A berendezések nagyrészt automata lapbehúzóval felszereltek, sőt akad köztük olyan, ami szortírozásra (művelet közben válogat) is alkalmas.
Mindennek tetejében a másológépek különböző kimeneti egységekkel is felszerelhetők: a finisher alkalmazásával például megkímélhetjük magunkat a másolt lapok egyenkénti összetűzésétől, a lyukasztót hozzájuk csatlakoztatva pedig könnyedén rendet teremthetünk az asztalunkon kallódó irathalmazok között.
Egy profi másológép az Ön irodájából sem hiányozhat! Béreljen egyet tőlünk pénztárcabarát áron, hosszú távra!